TürkçeEnglish
Anasayfa / DUYURULAR / TOBB-FGCCC; TÜRKİYE-KİK FORUMU
TOBB-FGCCC; TÜRKİYE-KİK FORUMU
21 Temmuz 2016 Perşembe 14:14 Yazdır
Sayın Üyelerimiz,
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden gelen bir yazıda, Türkiye ve Körfez ülkeleri arasındaki mevcut ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi amacıyla, TOBB tarafından, Körfez İşbirliği Konseyi Federasyonu( FGCCC) ile 7 Nisan 2011 tarihinde İşbirliği Anlaşması ve anlaşmayı takiben, 21 Mayıs 2011 tarihinde bir Eylem Planının imzalandığı bildirilmektedir.
 
Yazıda devamla, FGCCC’nin, Körfez ülkeleri arasında ticari ve ekonomik işbirliğini geliştirmek, üye Odalar arasında koordinasyonu sağlamak, bilgi alışverişini temin etmek, çeşitli sektörlerde somut işbirliği imkanları yaratmak amacıyla, 1979 yılında kurulan, kar amacı gütmeyen ekonomik kapsamlı bir kuruluş olduğu belirtilmektedir.
 
Yazıda, 6-7 Şubat 2012 tarihlerinde İstanbul’da Four Seasons Otel’de TOBB ev sahipliğinde, FGCCC ve KİK işbirliğinde, “Türkiye- KİK 1. İş Forumu”nun gerçekleştirileceği belirtilmektedir.
 
Söz konusu foruma, Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın yanı sıra Türkiye ve Körfez Ülkeleri’nden çok sayıda Bakan, üst düzey yönetici ve iş dünyası temsilcisinin katılımı beklenmektedir. Forum kapsamında, Türkiye ve KİK üyeleri arasındaki yatırım potansiyelinin ve bölge içi ticaretin geliştirilmesi konularının ele alınacağı, ayrıca, kadın girişimciliği, ulaştırma, bankacılık, enerji, tarım ve gıda, altyapı/inşaat ve KOBİlerin geliştirilmesi konularını kapsayan eşzamanlı panel oturumlarının düzenleneceği vurgulanmaktadır.
 
İş dünyası temsilcileri arasında ikili görüşmelerin gerçekleştirileceği Türkiye-KİK 1. İş Forumu’nun, Türk işadamları ile Körfez Ülkeleri işadamlarını bir araya getirerek, ülkeler arasında işbirliği ve yatırım imkanlarının yeniden değerlendirilmesine vesile olacağı ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine önemli katkılar sağlayacağı bildirilmektedir.
 
Forum kapsamında, ayrıca, firmalara sponsor olma imkanı sunulacağı ifade edilmekte olup, sponsorluk şartları ve etkinlikle ilgili güncel ve detaylı bilgiler www.tobb.fgccc.org adresinde yer almaktadır.
 
Bu çerçevede, söz konusu foruma katılmak isteyen üyelerimizin, Katılım Formu’nu doldurarak, 27 Ocak 2012 tarihine kadar www.fgccc.organizer.com.tr adresine iletmeleri hususunu bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla.
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr