TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / KARADENİZ BÖLGESİ ODA VE BORSALARI TOBB’DE BİR ARAYA GELDİ..
KARADENİZ BÖLGESİ ODA VE BORSALARI TOBB’DE BİR ARAYA GELDİ..
08 Temmuz 2017 Cumartesi 13:36 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trKaradeniz Bölgesi’ndeki oda ve borsalar istişare toplantısı için TOBB’de buluştu. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki toplantıda oda, borsalar ve TOBB’un iş dünyası için yaptığı faaliyetler masaya yatırıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu toplantıda yaptığı konuşmada istişarenin önemine dikkat çekerek oda ve borsa başkanlarından, gerçekleştirilen faaliyetleri ve oluşturulan imkanları üyeleriyle paylaşmalarını ve bilgilendirmelerde bulunmalarını istedi.

Toplantıda ayrıca ekonomide yaşanan gelişmeler ele alınırken, Türkiye ve bölgedeki iş dünyasının röntgenini çeken anket çalışmaları ile özellikle son 6 ayda iş dünyası adına hükümetten neler talep edildiği, bunların hayata geçirildiğine dair ayrıntılı sunumlar yapıldı.

1 milyon 200 bin kişiye istihdam..

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, büyüme rakamlarının kendilerine moral verdiğini, yılsonuna kadar büyümenin devam edeceğini umduklarını belirtti. Hisarcıklıoğlu ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde başlatılan istihdam çalışmalarına da değinerek, TOBB üyelerinin 6 ayda 1 milyon 200 bin kişiye iş imkanı sağladığını dile getirdi.
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr