TürkçeEnglish
Anasayfa / DUYURULAR / İRAN/MEŞHED SEKTÖREL TİCARET HEYETİ HK.
İRAN/MEŞHED SEKTÖREL TİCARET HEYETİ HK.
19 Nisan 2016 Salı 15:17 Yazdır
Ekonomi Bakanlığı Koordinatörlüğü ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliği organizasyonunda İran'ın / Meşhed şehrine yönelik 21-26 Mayıs 2016 tarihlerinde "Yapı Malzemeleri ve Tüketim Ürünleri Sektörel Ticaret Heyeti” programı düzenlenecektir.

İran'ın doğusunda yer alan ve 2. Büyük şehir olan Meşhed, yapı sanayi ve inşaat sektörü ile diğer tüketim maddeleri dış ticaretinde önemli bir potansiyel arz etmektedir. Söz konusu sektör kapsamındaki Bölgemiz mal ve hizmetlerinin tanıtılması ve dış ticaret bağlantılarının tesis edilmesi amacıyla düzenlenecek Sektörel Ticaret Heyeti Programı kapsamında, Türk ve İran işadamları arasında ikili iş görüşmeleri yapılmasının yanısıra yerinde Pazar incelemesi faaliyetleri dahilinde firma, ofis-mağaza, tesis ve satış noktaları ziyaretlerinden oluşan retail tur da düzenlenecektir. 

Firmaların ihraç konusu ürünlerini tanıtmak ve pazar hakkında araştırmalar yapmak amacıyla gerçekleştirilecek olan sektörel ticaret heyeti programı destek kapsamında olup, bu kapsamda heyete katılmak isteyen işadamlarımızın; ulaşım ve konaklama giderlerinin % 60'ı desteklenecek ve bu durumda da katılımcılar sadece toplam katılım giderlerinin % 40'ı olan 650 $ ödeyecektir. 

Söz konusu heyete katılmayı düşünen işadamlarımızın; 650 USD olarak hesaplanan kişi başı katılım avansının yatırıldığına dair banka dekontunu ekte yer alan başvuru formu ile birlikte en geç 22 Nisan 2016 Cuma gününe kadar Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği Genel Sekreterliğine göndermeleri rica olunur.

Başvuru Formu, Program


  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr