TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / HİSARCIKLIOĞLU: “EL ELE VERİP, SIKINTILARI AŞACAĞIZ”..
HİSARCIKLIOĞLU: “EL ELE VERİP, SIKINTILARI AŞACAĞIZ”..
05 Eylül 2018 Çarşamba 10:42 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trArtvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Artvin’in Ekonomik Geleceği İstişare Toplantısı ve Başarılı İşadamları Ödül Töreni”ne katılan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu içinde bulunduğumuz ekonomik süreci değerlendirerek “Son 25 senede iç ve dış kaynaklı onlarca kriz ve çalkantı yaşadık, hepsinin üstesinden geldik yola devam ettik. İnşallah bununda üstesinden geleceğiz.” dedi.

Hisarcıklıoğlu’nun Artvin’deki programına Borsamız Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan da eşlik etti. Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen, “Artvin’in Ekonomik Geleceği İstişare Toplantısı ve Ödül Töreni”ne Artvin Valisi Ömer Doğanay, Batum Başkonsolosu Makbule Koçak, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, bölgedeki illerin oda ve borsa başkanlarıyla işadamları ve vatandaşlar katıldı. 

Ekonomideki sıkıntılara dikkat çeken Hisarcıklıoğlu teşvik ve desteklerin artık daha önemli hale geldiğini bildirdi. Döviz, faiz ve enflasyonun üçünün birden yükseldiğini dile getiren Hisarcıklıoğlu şunları söyledi: “Tüm bu süreçte millet olarak birlik ve beraberlik içinde olmak gerekir. Birbirimizi ötekileştirmeyelim. Bakın sadece son 25 senede, iç ve dış kaynaklı, onlarca kriz ve çalkantı yaşadık. Hepsinin üstesinden geldik, yola devam ettik. İnşallah yine hep birlikte el ele verip, ülkemiz hak ettiği yere getireceğiz. Dünyanın en büyük ekonomileri arasına gireceğiz. Allah sizlerden razı olsun, Başarılarınız daim olsun.”

Nefes Kredisi’nde yeni faz..

TOBB olarak, geçtiğimiz hafta yeni bir adım daha attıklarından söz eden Hisarcıklıoğlu, “Sizlerden gelen talep üzerine, TOBB Nefes Kredisinde yeni bir faz başlattık. 81 ildeki tüm odalar ve borsalarla TOBB, elimizdeki tüm kaynakları bir araya getirdik. Yıllık yüzde 22 faiz, azami 200 bin lira olmak üzere 6 ayı ödemesiz 18 ay vadeli kredi için de KGF kefaleti olacak. Yani teminat bulma işini de kolaylaştırdık. Bir diğer önemli sıkıntımız, istihdam maliyetleri. Bu konuda da hükümetimizle İstihdam seferberliği başlatmıştık, hala devam ettiriyoruz”dedi.

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki oda-borsa başkanları, Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe ve Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt’u da makamlarında ziyaret ederek görüş alışverişinde bulundu.

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr