TürkçeEnglish
Anasayfa / RÖPORTAJLAR / HİJYENİK ORTAM, DOĞAL ÜRETİM, SAĞLIKLI YAŞAM…
HİJYENİK ORTAM, DOĞAL ÜRETİM, SAĞLIKLI YAŞAM…
21 Nisan 2010 Çarşamba 00:00 Yazdır
2004  yılından bu yana  Akçaabat Yaylacık mahallesinde hizmet veren Tatsam Süt Ürünleri (Beş-Er Gıda San.Turizm.Otelcilik İnş.Taah.Tic.Ltd.Şti.) süt işleme kapasitesini 200 kg.dan 7 tonlara kadar çıkardı. Yoğurt, Ayran, Tereyağı üretimi yapan Tatsam Süt Ürünleri’nin tek hedefi tamamen doğal ürünler üretip halkın sofrasında bulunmak.

Tatsam Süt Ürünleri Yetkililerinden Serkan Özdemir’in,  sektör ile ilgili görüşleri:

Tüketici bilinçli olsun, etiketsiz ürün almasın…
Bugün gelinen noktada üretici fabrikalara artık sütünü vermiyor. Bunun en büyük nedeni de maddi açıdan üreticinin hakkını alamaması. Çünkü hem kaliteli hem de ucuz ürün almak isteniyor.Dolayısıyla kaliteli ürünün ucuza satılması aynen üreticiye yansıyor. Ayrıca Onlardan şunu da rica ediyoruz: “Lütfen! Bilinçli olun ve etiketsiz, markasız ürün almayın’’. Biz bu fabrikayı açarken sorumluluğumuzun bilinci içerisindeydik. Öncelikle bizim için hijyen çok önemliydi. Çünkü içinde bulunduğumuz sektör gıda sektörü ve sağlıkla birebir.. Bize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Şu an bile fabrikamızda bazı tadilatlar ve yenilikler yapılıyor; çünkü müşterilerimize daha hijyenik, daha sağlıklı ve daha kaliteli hizmet vermeyi hedefliyoruz.

Herkesin sağlığı bizim için çok önemli…
Şu an tam kapasiteyle yüzde yüz veriminde değiliz. Ufak tefek eksiklerimiz var onların üzerinde duruyoruz. Üretim açısından son derece hijyenik bir ortamda üretim yapıyoruz. İmalatımız herkese açıktır. İsteyen gelip gezebilir. Bundan çekincemiz yoktur. Bu yola çıkarken kendi kendimize şöyle dedik: ‘Bizim yemediğimiz, içmediğimiz ürünü satmayacağız. Sonuçta herkesin sağlığı bizim için çok önemli.

Enerji içecekleri yerine meyveli süt…
Şu an piyasadaki süt fiyatları gerçekten ucuz ,pahalı değil. Burada üretici gerçek değerini alıyor mu? Kesinlikle hayır. Piyasada bir sürü enerji içecekleri mevcut. Bunların yerine çikolatalı süt ya da meyveli süt üretimi yapılsa çok daha iyi olur düşüncesindeyim. Bizim şu an buna gücümüz yok. Ama yapmayı isterdik. Aslında bizleri bir araya toplayan, barındıran bir derneğimiz olsa fena olmaz. Derdimizi anlatabileceğimiz, haklarımızı savunabilecek bir dernek çatısı altında bulunmak sektör açısından iyi olurdu düşüncesindeyim.

Çıtayı yükselttik…
2004 yılında kurulduk. Altı yıldır Akçaabat Yaylacık Mahallesinde hizmet veriyoruz. İşimizi çok seviyoruz. Kurulduğumuz ilk yıllarda 200 kg civarında süt işleme kapasitesine sahiptik. Aradan 6 yıl geçti bu sayı şimdi 6-8 ton rakamlarına ulaştı. Allah’a şükürler olsun ki bu güne kadar bir sıkıntı yaşamadık. Zaten bu işte yüreğiniz temiz olursa, insana hizmet etmeyi, sağlık için çalışmayı kendinize prensip edinmişseniz Allah’da size yardımcı olur. Biz bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Başta da söylediğim gibi her şeyimiz doğal olacak. Hiçbir katkı maddesi kullanmadan üretim yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz. Sloganımız: ‘Doğal ürün sağlıklı yaşam’…

  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr