Mehmet CİRAV
Meclis Başkanı
 
Şükrü Güngör KÖLEOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı
  TTB Borsa Haber
Devlet Yönetiminde Yeni ve Doğru Bir Dönem  

Fındıkta Verim İle Fiyat

  Borsa Haber Mart 2017
     
TRABZON DEĞİL TONYA TEREYAĞI
Türkiye genelinde tereyağı ile ilgili yapılan yarışmalarda birinciliği hiçbir zaman kaptırmayan Trabzon'un Tonya ilçesi, yağlarının kendi ilçelerinin ismi ile anılması gerektiğini söylüyorlar.
FINDIKTA REKOLTE TARTIŞMASI
2017 ürünü fındıkta olgunlaşma döneminin sonlarına yaklaşılırken, tahmini rekolte ile ilgili tartışmalar da sürüyor.
TRABZON’DAN ORTAK BASIN BİLDİRİSİ
Trabzon’daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle Türkiye’deki 81 ille aynı anda “15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Gücümüz Milli İrade, hedefimiz Büyük Türkiye” başlıklı bir basın toplantısı düzenledi.
TOBB CAMİASININ ORTAK AÇIKLAMASI TRABZON’DA DA YAPILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalar adına 81 ilde aynı andaki açıklama Trabzon’da da yapıldı.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalar adına 81 ilde aynı andaki açıklama Trabzon’da da yapıldı.

Trabzon’daki açıklamaya, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şadan Eren, Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacisalihoğlu, Of Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Zuhal Akyüz, Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Saral ile 3 oda ve borsanın yönetim kurulu üyeleri katıldı.

TOBB tarafından hazırlanan ortak bildiriyi Trabzon TSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu okudu.

Ortak Bildiri Metni İçin Tıklayınız...


TKDK IPARD II 2. BAŞVURU ÇAĞRI İLANINI YAYINLADI
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 12 Haziran 2017 tarihinde İkinci Başvuru Çağrı İlanına çıktı.
TONYA’DA HAYVANCILIK VE TEREYAĞI MASAYA YATIRILDI..
Trabzon Valiliği himayesinde, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Jersey Süt Sığırı Yetiştiriciliği Tereyağı ve Süt Üretimini Geliştirme’ konulu sempozyum, tereyağının merkezi Tonya’da yapıldı.
MGK GENEL SEKRETERİ’NDEN FINDIK PROJESİ İÇİN TEBRİK..
Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Trabzon Ticaret Borsası’nın fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak için yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını bildirdi.
KARADENİZ BÖLGESİ ODA VE BORSALARI TOBB’DE BİR ARAYA GELDİ..
Karadeniz Bölgesi’ndeki oda ve borsalar istişare toplantısı için TOBB’de buluştu. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki toplantıda oda, borsalar ve TOBB’un iş dünyası için yaptığı faaliyetler masaya yatırıldı.
FINDIKTA ÜRÜN KAYBI ASGARİYE İNECEK
Trabzon Ticaret Borsası tarafından, “Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi” nin uygulanmaya başlaması ile gündeme gelen ve kabul gören yaşlı bahçelerin yenilenmesi için üreticilerin fidan ihtiyaçlarının giderilmesi konusunda adımlar atılıyor.
BAŞARILI GAZETECİLER ÖDÜLLERİNİ ALDI
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti’nin 2015 Yılı Gazetecilik ödülleri sahiplerini buldu.
BORSADAN, TİYATROCULARA FINDIKLI EKMEK..
Trabzon Ticaret Borsası (TTB) tarafından fındık tüketimini arttırmak amacıyla 2009 yılından bu yana uygulanan Fındıklı Ekmek Projesi kapsamında, tiyatroculara fındıklı ekmek dağıtıldı.
TTB ‘DEN FINDIK ÜRETİCİLERİNE MAYIS UYARISI...
Tüm canlıların kış uykusundan uyanıp faaliyete geçtiği, fındık çotanaklarının irilip dane içlerinin oluşmaya başladığı Mayıs ayında, fındığın zararlılarının da zarar vermeye başladığı ve bu bakımdan Mayıs ayındaki zararlı mücadelesine oldukça önem verilmesi gerektiği bildirildi.
FINDIKTA ÖRNEK BAHÇELER ÜÇÜNCÜ YILINDA…
Trabzon Ticaret Borsası’nın koordinasyonunda 2013 yılında başlatılan Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında, yaşlı ağaçların sökülerek yeniden dikimi ile oluşturulan Örnek Bahçeler üçüncü yılında yeşermeye ve bazılarında da fındık oluşmaya başladı.
FINDIKTA 14 YIL ÖNCE ORTAYA ÇIKAN MÜTHİŞ SIR
Doç. Dr. Cesarettin Alaşalvar, fındığın kabuk, zuruf ve yaprağının kanser tedavisinde kullanılan ilacın ham maddesi türevleri barındırdığını belirtti.
FAALİYET TAKVİMİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr