TürkçeEnglish
ÖRNEK BAHÇELERDE FINDIK BOLLUĞU
Trabzon Ticaret Borsası  tarafından Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında yaşlı bahçelerin sökülerek yeniden ve farklı sistemlerle dikimi ile oluşturulan Örnek Bahçelerin bir kısmında bu yıl ekonomik fındık hasadı yapılacak.
KÖKSAL BIRASOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Trabzon Ticaret Borsası eski Yönetim Kurulu üyesi, OFÇAYSAN A.Ş. eski yönetim kurulu üyesi ve genel müdürü Köksal Bırasoğlu, son yolculuğuna uğurlandı.
3’ÜNCÜ TARIM ŞURASI’NA HAZIRLIK..
Önümüzdeki süreçte gerçekleştirilecek olan 3.Tarım Şurası’na hazırlık amacıyla Trabzon’da tarımsal faaliyetlerin güçlü ve zayıf yönlerinin ele alındığı toplantı yapıldı.
ARSLANTÜRK VE KEBİR SÜT İKİNCİ 500'DE...
Trabzon Ticaret Borsası üyeleri olan ve fındık ticareti ile iştigal eden Arslantürk Tarım Ürünleri San. İhr.İth.A.Ş. ile süt ve mamulleri üretimi yapan Karadeniz Kardeşler Gıda San.Tic.A.Ş. (Kebir Süt) “ İSO Türkiye’nin ikinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2018”listesine girdi.
BAŞKANLARDAN 15 TEMMUZ MESAJI: "UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ"
15 Temmuz Hain Darbe Girişimi’nin 3’üncü yıldönümü nedeniyle ortak bir açıklama yapan Trabzon Ticaret Borsası ile Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası başkan ve yöneticileri, “Unutmadık, unutturmayacağız. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz” dedi.
HİSARCIKLIOĞLU "TÜRKİYE'NİN İŞADAMLARI BİRER KAHRAMAN"
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nu, Rize Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen ‘Rize’nin Yıldızları Vergi Ödül Töreni’ne katılmak üzere geldiği Trabzon Havalimanı’nda Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan ile bölge oda/borsa başkanları ve diğer ilgililer karşıladı.
TSİAD’DAN FINDIK TANITIMINA DESTEK..
Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği (TSİAD)’ın çiçeği burnundaki başkanı Sırrı Furkan Eren, en önemli tarımsal ihraç ürünümüz olan fındıkta tüketimi arttırmak için yapılan tanıtım çalışmalarına destek vereceklerini Trabzon Ticaret Borsası’na yaptıkları ziyarette dile getirmişti.
GENEL SEKRETERLER ORYANTASYON EĞİTİMİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) bünyesindeki Oda ve Borsa Genel Sekreterleri Oryantasyon Eğitiminde bir araya geldi. Eğitime, Trabzon Ticaret Borsası Genel Sekreteri Nazlı Genç de katıldı.
TTB GENEL SEKTERLİĞİNE NAZLI GENÇ ASALETEN ATANDI
Ülkemizin en eski borsalarından olup, 1926 yılında kurulmuş olan Trabzon Ticaret Borsası’nın Genel Sekreterliğine Nazlı Genç, asaleten atandı.Ülkemizin en eski borsalarından olup, 1926 yılında kurulmuş olan Trabzon Ticaret Borsası’nın Genel Sekreterliğine Nazlı Genç, asaleten atandı.

Yaklaşık 4 aydır vekaleten sürdürdüğü göreve Genç’in asaleten ataması borsa meclisinin son yaptığı toplantıda gerçekleştirildi.

Nazlı Genç, borsada daha önce 5 yıl proje uzmanı olarak görev yapmıştı.

Başkent Üniversitesi Amerikan Kültür ve Edebiyatı Bölümü mezunu olan ve Trabzon ABİGEM ile 2011’de yapılan Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları’nda 2 yıl süreyle Dış İlişkiler Direktör Yardımcılığı da yapan Nazlı Genç, ileri derecede İngilizce, orta seviyede Almanca ve İspanyolca biliyor.

FINDIKTA İSTİKRARLI POLİTİKALAR
Fındıkta 2019 ürününde olgunlaşma dönemi sürüp, hasat yaklaşırken 2019-2020 ihraç sezonu için de değerlendirmeler yapılıyor.
İMKB MEP PROJESİ BASINA TANITILDI
Milli Eğitim Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında imzalanan ve mesleki eğitim ile reel sektörü birbirine entegre edecek Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü kapsamında İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde basın için tanıtım toplantısı düzenlendi.
AKREDİTASYON VE STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI
Trabzon Ticaret Borsası personeline akreditasyon sürecini iyileştirip daha iyi yerlere getirmek, borsanın zayıf yönlerinin güçlendirilip, fırsatları yakalamak için güçlü yönlerini geliştirmeye yönelik amaç ve hedeflerin belirlenmesi amacıyla iki günlük eğitim verildi.Trabzon Ticaret Borsası personeline akreditasyon sürecini iyileştirip daha iyi yerlere getirmek, borsanın zayıf yönlerinin güçlendirilip, fırsatları yakalamak için güçlü yönlerini geliştirmeye yönelik amaç ve hedeflerin belirlenmesi amacıyla iki günlük eğitim verildi.

TTB Meclis Salonu’nda Danışman Dr.Yüksel Vardar tarafından verilen eğitimde borsayı vizyonuna taşıyacak eylemlerin yanı sıra, stratejik plan ve borsacılık konusunda bilgiler verildi, fırsat ve tehdit kavramları üzerinde duruldu.

BAŞKAN ERGAN KÖK VE AHŞAP TASARIM SERGİSİ’Nİ GEZDİ
Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Nihat Sağlam’ın doğadan topladığı kök ve ağaç parçalarını birer sanat eseri haline dönüştürdüğü ‘Kök ve Ahşap Tasarım‘ sergisini ziyaret etti. Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Nihat Sağlam’ın doğadan topladığı kök ve ağaç parçalarını birer sanat eseri haline dönüştürdüğü ‘Kök ve Ahşap Tasarım‘ sergisini ziyaret etti.  TTB-TTSO hizmet binasında bulunan Özel İpekyolu Müzesi’nde sergilenen eserleri yakından inceleyen ve çok beğenen, her birinin ayrı bir önem arz ettiğini ifade eden Ergan, Sağlam’ı doğal hayatı koruyarak yaptığı çalışmalardan dolayı tebrik etti.

 

 

Facebook Twitter Google+ Instagram YouTube
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr