TürkçeEnglish
SADECE FKB'YE SATIŞ YAPMAK HAKSIZ REKABETE SEBEP OLMAK DEMEKTİR.
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO)tarafından, Fiskobirlik’e (FKB)  verileceği açıklanan 10 bin ton kabuklu fındığın serbest piyasa koşulların uygun olmadığı ve de haksız rekabet yaratacağı iddia edildi.
TRABZON DTM TOPLANTISI YAPILDI
Trabzon Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu toplantısı (TDTM) Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.
Trabzon Dünya Ticaret Merkezi Yönetim Kurulu toplantısı (TDTM) Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi.

Trabzon DTM Yönetim Kurulu Başkanı ve Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu’nun başkanlık ettiği toplantıya, Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı ve Trabzon DTM Yönetim Kurulu Üyesi Eyyüp Ergan, Trabzon DTM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve TTSO Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, TTSO Meclis Başkanı ve DTM Yönetim Kurulu Üyesi M. Şadan Eren ile Trabzon DTM yönetim kurulu üyeleri ve diğer ilgililer katıldı.


Toplantıda, Trabzon Dünya Ticaret Merkezi fuar, otel ve kongre merkezi inşaatının son durumu değerlendirildi ve genel konular görüşüldü.

MESLEKİ EĞİTİM VE BECERİ GELİŞTİRME İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ (MEGİP)
Protokol ile İŞKUR ve TOBB arasında işgücü piyasasının talep ettiği niteliklerde işgücünün yetiştirilmesi için kamu-özel sektör işbirliğinde teorik ve pratik eğitimlerin birleştirilmesini içerecek şekilde mesleki eğitimlerin düzenlenmesine yönelik çalışmalar yapılması amaçlanmaktadır.
BAŞKANIMIZ EYYÜP ERGAN FINDIKLA İLGİLİ GÜNDEME DAİR DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU
2018 ürünü fındık piyasası ve buna bağlı olarak meydana gelen gelişmeler ışığında bu üründe dünya üretim ve ihracatının büyük kısmını elinde bulundurmaya devam eden Türkiye’nin sektörde kısa, orta ve uzun vadeli plan ve programlar yapması gerektiği bir kere net olarak ortaya çıkmıştır.
BAŞKAN EYYÜP ERGAN; KTÜ’DE FINDIĞI ANLATTI.
Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde, en önemli tarımsal ihraç ürünümüz olan fındığı anlattı.
BAŞKAN ERGAN’DAN, VALİ YAVUZ’A ZİYARET
Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan son Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Trabzon Valisi Yücel Yavuz’a makamında veda ziyaretinde bulundu. Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan son Valiler Kararnamesi ile Mülkiye Başmüfettişliğine atanan Trabzon Valisi Yücel Yavuz’a makamında veda ziyaretinde bulundu. 

Başkan Ergan Vali Yavuz’a“Trabzon’a yaptığınız katkılardan ve borsamızın çalışmalarına verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatınızda sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum “ diye konuştu.

Vali Yavuz da borsanın çalışmalarından memnunluk duyduğunu belirterek “Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projeniz çok önemli ve başarılı bir proje. Bunun takipçisi olun ve  devam ettirin. “dedi.

 

ENFLASYONLA MÜCADELE, DOĞU KARADENİZ PLATFORMU İLE YAPILACAK.
Hükümet tarafından uygulamaya konulan “Enflasyonla Mücadele Programı”na TOBB bünyesindeki oda ve borsalarla birlikte destek veriyor.
TAGEM GENEL MD. YRD. DOÇ. DR. AYDIN’DAN BORSAMIZA ZİYARET
Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcılığına atanan Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İlhan Aydın, borsamızı ziyaret ederek başkan Eyyüp Ergan’la görüş alışverişinde bulundu.
Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdür Yardımcılığına atanan Trabzon Su Ürünleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İlhan Aydın, borsamızı ziyaret ederek başkan Eyyüp Ergan’la görüş alışverişinde bulundu.

Başkan Ergan SUMAE’de başarılı çalışmalar yürüten Aydın’a yeni görevinde başarılar dileyerek, “Bu güne kadar birlikte birçok başarılı çalışmaya imza attık. Bundan sonra da bu birlikteliğimiz devam edecek. Kendisine yeni görevinde başarılar diliyorum”dedi.

BAŞKAN ERGAN,TİCARET BORSALARI KONSEY TOPLANTISI’NA KATILDI
TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ile Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla TOBB İkiz Kuleler’de gerçekleştirildi. Toplantıya Borsamız Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan da katıldı.
TMO’NUN FINDIK ALIMLARI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI
TMO’nun fındık alımları ile ilgili açıklaması. Toprak Mahsulleri Ofisi 01.11.2018 tarihinde kabuklu findik alımlarına başlıyor.
29 EKİM CUMHURİYET RESEPSİYONU
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Trabzon Valiliği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Resepsiyonu büyük ilgi gördü.
GÜLER KÖLEOĞLU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI.
Kenan Oltan’ın kızı, Trabzon Ticaret Borsası eski yönetim kurulu başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu’nun eşi Güler Köleoğlu son yolculuğuna uğurlandı.
UFK BAŞKANI ARSLANTÜRK; “TMO’NUN Kİ GEÇ ALINMIŞ BİR KARARDIR.”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 1 Kasım’dan itibaren TMO’nun fındık alacağı yönünde yaptığı açıklama ile ilgili değerlendirmeler sürüyor.
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr