Mehmet CİRAV
Meclis Başkanı
 
Şükrü Güngör KÖLEOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı
  TTB Borsa Haber
Devlet Yönetiminde Yeni ve Doğru Bir Dönem  

Fındıkta Verim İle Fiyat

  Borsa Haber Mart 2017
     
TÜRKİYE'NİN İLK FINDIK ÇİFTLİĞİ BAFRA'DA KURULUYOR.
Dünya üretim ve ihracatının büyük kısmını karşılayan Türkiye'de gerçek manada bir fındık çiftliği, Samsun'un Bafra ilçesinde kuruluyor.
TRABZON'DA AŞILI TEK DAL FİDANLARDAN FINDIK HASAT EDİLDİ.
Merkezi Giresun'da bulunan Fındık Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan çalışmalarla üretilen aşılı fındık fidanlarının dikildiği Trabzon'daki bahçede bu yıl hasat yapıldı.
ÖRNEK BAHÇE KARAKAYA’DA İLK FINDIK HASADI YAPILDI.
Trabzon Ticaret Borsası’nın koordinasyonunda 2013 yılında başlatılan Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında yaşlı ağaçların sökümü yapılarak yeniden dikilen örnek fındık bahçelerinde bu yılki ilk fındık hasadı gerçekleştirildi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN SARP’TA İNCELEMELERDE BULUNDU.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB’un iştiraki ile Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından modernize edilen Sarp Gümrük Kapısı’nda incelemelerde bulundu.​Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB’un iştiraki ile Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş. tarafından modernize edilen Sarp Gümrük Kapısı’nda incelemelerde bulundu.​

İnşaat sahasını gezerek yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi alan Erdoğan'a incelemeler sırasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, TTB Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu ile bölge oda ve borsa başkanları da eşlik etti.

FINDIK TARIM TAKVİMİ / AĞUSTOS 2017
Fındık hasadının başladığı bu günlerde, üreticinin fındık hasat ederken bir yıllık emeğinin karşılığını alabilmesi için, fındığın tam hasat olgunluğuna gelmiş olmasına önem vermesi gerekir.
FINDIKTA YENİ ÇEŞİTLER ÇOTANAKLAŞTI.
Merkezi Giresun’da bulunan Fındık Araştırma Enstitüsü tarafından yapılan seleksiyon çalışmaları ile elde edilen yeni fındık çeşitlerinden Allahverdi ile Okay 28, Trabzon’da dikildikleri bahçede yüksek verim verdiler.
TRABZON DEĞİL TONYA TEREYAĞI
Türkiye genelinde tereyağı ile ilgili yapılan yarışmalarda birinciliği hiçbir zaman kaptırmayan Trabzon'un Tonya ilçesi, yağlarının kendi ilçelerinin ismi ile anılması gerektiğini söylüyorlar.
FINDIKTA REKOLTE TARTIŞMASI
2017 ürünü fındıkta olgunlaşma döneminin sonlarına yaklaşılırken, tahmini rekolte ile ilgili tartışmalar da sürüyor.
TRABZON’DAN ORTAK BASIN BİLDİRİSİ
Trabzon’daki sivil toplum kuruluşları temsilcileri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle Türkiye’deki 81 ille aynı anda “15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız. Gücümüz Milli İrade, hedefimiz Büyük Türkiye” başlıklı bir basın toplantısı düzenledi.
TOBB CAMİASININ ORTAK AÇIKLAMASI TRABZON’DA DA YAPILDI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalar adına 81 ilde aynı andaki açıklama Trabzon’da da yapıldı.Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı oda ve borsalar adına 81 ilde aynı andaki açıklama Trabzon’da da yapıldı.

Trabzon’daki açıklamaya, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Şadan Eren, Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacisalihoğlu, Of Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Zuhal Akyüz, Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Saral ile 3 oda ve borsanın yönetim kurulu üyeleri katıldı.

TOBB tarafından hazırlanan ortak bildiriyi Trabzon TSO Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu okudu.

Ortak Bildiri Metni İçin Tıklayınız...


TKDK IPARD II 2. BAŞVURU ÇAĞRI İLANINI YAYINLADI
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ilgili kuruluşu olan Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 12 Haziran 2017 tarihinde İkinci Başvuru Çağrı İlanına çıktı.
TONYA’DA HAYVANCILIK VE TEREYAĞI MASAYA YATIRILDI..
Trabzon Valiliği himayesinde, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Jersey Süt Sığırı Yetiştiriciliği Tereyağı ve Süt Üretimini Geliştirme’ konulu sempozyum, tereyağının merkezi Tonya’da yapıldı.
MGK GENEL SEKRETERİ’NDEN FINDIK PROJESİ İÇİN TEBRİK..
Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu, Trabzon Ticaret Borsası’nın fındıkta verim ve kaliteyi arttırmak için yaptığı çalışmaları takdirle karşıladığını bildirdi.
KARADENİZ BÖLGESİ ODA VE BORSALARI TOBB’DE BİR ARAYA GELDİ..
Karadeniz Bölgesi’ndeki oda ve borsalar istişare toplantısı için TOBB’de buluştu. M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğindeki toplantıda oda, borsalar ve TOBB’un iş dünyası için yaptığı faaliyetler masaya yatırıldı.
FAALİYET TAKVİMİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr