TürkçeEnglish
FINDIKTA AŞILI TEK DAL BAHÇEDE HEDEF BÜYÜK…
Fındık üretiminde kaliteyi arttırmak için Türkiye’de ilk kez Trabzon’a bir üreticinin bahçesinde kurulan aşılı fındık sistemi verimini her yıl arttırıyor. Dünya fındık üretiminin büyük kısmını elinde bulunduran Türkiye'de üretim yapılan bahçelerde ocak sisteminin yerini ikili ve tek gövdeli ağaç uygulaması almaya başladı.
15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK YÜRÜYÜŞÜ
15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Trabzon Valiliği koordinesinde yürütülen etkinlikler kapsamında yapılan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşüne binlerce kişi katıldı.
BAŞKANLARDAN 15 TEMMUZ MESAJI
15 Temmuz darbe girişiminin yıldönümü nedeniyle borsamız Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan açıklamalarda bulundu.
YENİ SİSTEM VE HÜKÜMETE DESTEK.
Borsamız Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk ve Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesini kutlayarak başarı dileklerinde bulundu.
TRABZON BOTANİK'DE FINDIK EVİ
Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Trabzon'un Çamoba mahallesinde yaklaşık 103 dönümlük bir alan üzerine kurulan Botanik Park'ta, Fındık Evi ve Bahçesi oluşturuluyor.
FINDIKTA REKOLTE TESPİTİ TAMAMLANDI.
2018 ürünü fındık rekoltesinin tespiti için, Türkiye genelinde olduğu gibi, Trabzon’da da 25 Haziran’da başlatılan çalışmalar tamamlandı.
TOBB EMEKLİ SANDIĞI VAKFI TEŞEKKÜL ÜYE DELEGELERİ SEÇİMİ YAPILDI.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Emekli Sandığı Vakfı Teşekkül ve Üye Delegeleri Karadeniz Bölgesi seçimi Trabzon TSO’da yapıldı. Borsamız Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sedat Gözaçan Teşekkül Delegeleri Asil Üyeliğine seçildi.
EYYÜP ERGAN SEÇİMLERİ DEĞERLENDİRDİ.
Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan, 24 Haziran'da yapılan seçimlerde, milletin üzerine düşeni sağduyusu ile yerine getirdiğini belirterek, "Artık sıra seçilenlerindir"dedi.
KENAN OLTAN EBEDİYETE UĞURLANDI..
Borsamız üyelerinden Trabzonlu işadamı, bir zamanların Türkiye fındık ihracat rekortmeni firması Oltan Gıda'nın sahiplerinden Kenan Oltan, son yolculuğuna uğurlandı.Borsamız üyelerinden Trabzonlu işadamı, bir zamanların Türkiye fındık ihracat rekortmeni firması Oltan Gıda'nın sahiplerinden Kenan Oltan, son yolculuğuna uğurlandı.

İskenderpaşa Camiii’ndeki cenaze merasimine ailesi,Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Borsamız Meclis Başkanı Sebahattin Arslantürk, Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan, yurtdışı ve yurtiçinden iş dünyasının temsilcileri, spor camiası ve vatandaşlar katıldı.

Kenan Oltan’ın cenazesi İkindiyi müteakip kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’taki aile kabristanlığında toprağa verildi. 

SAKARYA'DAN ARTVİN'E BAHÇELER İNCELENİYOR.
Mayıs ayında çotanak sayımı şekliyle yapılan ve ilk olarak 640 bin ton dolayında açıklanan 2018 fındık rekoltesinde ikinci tespite de başlandı. Tespit çalışmalarını Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından oluşturulan komisyonlarda yapıyor.
KALİTE YÖNETİM SİSTEMİ EĞİTİMİ.
Borsamız personele yönelik 'TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitimi' düzenlendi. TTB ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) işbirliğinde düzenlenen eğitim Borsamız Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.
FINDIKTA KÜLLEME YİNE KAPIYI ÇALDI.
Ülkemizde özellikle 2013 yılından itibaren görülen ve sonrasında fındıkta özellikle birinci standart bölge olarak adlandırılan Ordu'nun Ünye ilçesinin doğu kısmında kalan kesimde görülen fındıkta külleme hastalığının nemli ve sıcak havaların etkisiyle bu yılda bahçelerde kendini hissettiriyor.
ÖZGÜN GIDA VE ARSLANTÜRK TARIM İLK 500’DE..
2017 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesi açıklandı. Listede borsamız üyesi Özgün Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti 319’uncu,  Arslantürk Tarım Ürünleri San. İhr. ve İth. A.Ş. ise 402’inci sırada yer aldı.
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr