TürkçeEnglish
FINDIK KABUĞU DEYİP GEÇMEYİN..
Düzce Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBİT) bünyesindeki akademisyenler, TÜBİTAK desteğiyle yaklaşık 2 yıl boyunca laboratuvar ortamında yürütülen çalışmalar sonucunda, fındık atıklarından kemoterapi ilaçlarının etken maddesini elde ederek pilot üretim aşamasına getirdi.
TÜRK İŞ DÜNYASI ALMANYA‘DA BİR ARAYA GELDİ.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Almanya’nın başkenti Berlin’de çeşitli temaslarda bulundu. Hisarcıklıoğlu’na Berlin ziyaretinde Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan da eşlik etti.
TMO’DAN FINDIK AÇIKLAMASI
ak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından fındık alımları ile ilgili olarak satış usulüne ilişkin kriterlerin belirlenmediği, randıman analizi sırasında oynamalar yapıldığı ve denetimlerin yeterli olmadığı yönündeki iddialara açıklama yapıldı.
ÇİĞ FINDIĞIN BİLİNMEYEN FAYDALARI
Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayça Güleryüz, “Fındığın çiğ olarak tüketilmesi durumunda besin değerlerinden çok daha fazla faydalanabiliriz. Fındığın kavrulma süresinin uzaması fındıkta besin kayıplarına sebep olurken, fındığın içerisindeki sağlıklı yağların hasar görmesine ve okside olmasına sebep olarak hücrelerimize zarar verebilecek serbest radikallerin oluşmasına sebep oluyor.   
CHP HEYETİ’NİN ZİYARETİNDE FINDIK KONUŞULDU.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Milletvekillerinin Borsamızı ziyaretinde ağırlıklı olarak fındık konuşuldu. Milletvekilleri devletin fındığa her aşamada sahip çıkması gerektiğini söylediler.
HİSARCIKLIOĞLU: “EL ELE VERİP, SIKINTILARI AŞACAĞIZ”..
Artvin Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Artvin’in Ekonomik Geleceği İstişare Toplantısı ve Başarılı İşadamları Ödül Töreni”ne katılan TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu içinde bulunduğumuz ekonomik süreci değerlendirerek “Son 25 senede iç ve dış kaynaklı onlarca kriz ve çalkantı yaşadık, hepsinin üstesinden geldik yola devam ettik. İnşallah bununda üstesinden geleceğiz.” dedi.
ÜRETİCİ FINDIĞINI PİYASAYA KONTROLLÜ İNDİRSİN..
Karadeniz Bölgesi'nin önemli gelir kaynağı fındıkta hasat sezonu biterken, gözler Toprak Mahsulleri Ofisi'nce (TMO) açıklanacak fındık fiyatına çevrildi. Ulusal Fındık Konseyi Başkanı Sebahattin Arslantürk, "Üretici fındığını kontrollü bir şekilde piyasaya sürsün, emanete vermesin. Üretici, bizi dinlerse fındık fiyatında mağduriyet yaşamaz"dedi.
TRABZONSPOR’UN RESMİ YİYECEĞİ FİNDUK’ KAMPANYASI SÜPER LİG MAÇLARINDA UYGULANIYOR.
Fındığın tanıtımına, dolayısıyla tüketimine destek olmak amacıyla borsamızın desteği ile “Trabzonspor’un Resmi Yiyeceği Finduk” Sloganı ile 2009-2010 sezonunda başlatılan kampanya aralıklı olarak bu sezona kadar sürdürüldü.
BAŞKANLARIMIZDAN ABD’YE TEPKİ, HALKA ÜRETİM ÇAĞRISI…
Borsamız Başkanları Eyyüp Ergan ile Sebahattin Arslantürk, ABD’nin Türkiye’ye karşı yaptığı uygulamalara sert tepki gösterip, halka da üretim merkezli çağrıda bulundular.
TOBB KARADENİZ BÖLGE TOPLANTISI’NDA ODA/BORSA BAŞKANLARI BİR ARAYA GELDİ.
TOBB Karadeniz Bölge Toplantısı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı.​TOBB Karadeniz Bölge Toplantısı TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun başkanlığında, İkiz Kuleler’de yapıldı. Toplantıya katılan bölge oda/borsa başkanlarına, TOBB’un çalışmaları ve Türkiye ekonomisine ilişkin sunumlar yapıldı.​

Toplantıya katılan Borsamız Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan, en önemli tarımsal ihraç ürünümüz olan fındıkla ilgili detaylı bir çalışmanın yapılarak rapor haline getirileceğini belirterek, raporun TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından ilgili bakanlara ve sektör temsilcilerine ulaştırılacağını bildirdi.

ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANI GENÇ, BORSAMIZI ZİYARET ETTİ.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç borsamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ile görüştü.Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç borsamızı ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan ile görüştü.

Ergan ve yönetim kuruluna yeni görev döneminde başarı dileklerinde bulunan Genç, borsanın faaliyetlerini yakından takip ettiklerini özellikle de fındıktaki verim ve kaliteyi artırma yönündeki çalışmalarının takdirlik olduğunu söyledi.

Yönetim Kurulu Başkanımız Eyyüp Ergan da ekonomik gelişmelerin yanı sıra borsanın iştigal alanına giren ürünler hakkında bilgilendirdiği Genç’e teşekkür ederek, ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

TARIM BAKANI PAKDEMİRLİ: FINDIK ÜRETİCİLERİ MAĞDURİYET YAŞAMAYACAK.
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından 2018 yılı ürünü fındık piyasasını düzenlemek için gerekli hazırlıkların yapıldığını belirterek, "Fındık üreticilerimizin mağduriyet yaşamaması için her türlü önlem alınmıştır" ifadesini kullandı.
ÖRNEK BAHÇEDE FINDIK HASAT EDİLDİ.
Borsamız tarafından, Tarım ve Orman Bakanlığı ile ortaklaşa gerçekleştirilip, sektörle ilgili kuruluşlar tarafından da desteklenen Fındıkta Verim ve Kaliteyi Arttırma Projesi kapsamında oluşturulan örnek bahçelerde bu yıl da fındık hasadı yapıldı.
FAALİYET TAKVİMİ
FOTOĞRAF GALERİSİ
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr