TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / TRABZON’A DEĞER KATANLAR ÖDÜL TÖRENİ
TRABZON’A DEĞER KATANLAR ÖDÜL TÖRENİ
09 Ağustos Cuma 11:31 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trTrabzon Ticaret Borsası tarafından “Trabzon’a Değer Katanlar”, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nca ise “Ekonomiye Değer Katanlar” başlıkları altında ortaklaşa ödül töreni düzenlendi.

Trabzon Novotel’de düzenlenen törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turan, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoığlu, bazı milletvekilleri, oda ve borsaların başkanları ile iş dünyasının temsilcileri katıldılar.

Törende konuşan Bakan Cahit Turan, Türkiye’nin son yıllarda Güneyindeki terör ile mücadele ve Akdeniz’deki petrol arama faaliyetleri başta olmak üzere bir çok konuda karşıt ülkeler tarafından dışlanmak istendiğine dikkat çekerek, “Birlik ve beraberliğimizle bunların üstesinden geleceğiz. Şimdiye kadar hep geldik. Bu süreci yaşarken, ülkemizin kalkınması ve toplumun refahı için de siz değerli işadamlarımızın gayretlerini daha da arttırmalarını bekliyoruz” dedi.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, yaptığı konuşmada, geleceğe dair asla karamsar olmadığını hep umutla baktığını vurgulayarak, Türkiye’nin son 25 senede, iç ve dış kaynaklı kriz ve çalkantıların üstesinden geldiğini, bugünde üstesinden geleceklerini söyledi.​

Hep birlikte el ele vererek, Türkiye’yi hak ettiği yere getireceklerini belirten Hisarcıklıoğlu, dünyanın en büyük ekonomileri arasına girmeyi hedeflediklerini, bunu da kimseyi ötekileştirmeden, birlik ve beraberlik içinde sağlayabileceklerini ifade etti.

Fındığın kıymeti bilinirse Trabzon’un ve Türkiye’nin zenginleşeceğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, “Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize teşekkür ediyoruz. Fındık fiyatları bu sene hem zamanında açıklandı, hem de beklentilerimizi karşıladı. Sıkıntılı dönemde nefes almamızı sağladı. Aslında fındıkta uzun vadeye odaklanmamız lazım. Bu işin ekmeğini yiyeceksek ihracatla yiyeceğiz. Daha fazla ihracat yapacaksak daha kaliteli fındık üreteceğiz. Bir de fındığı ürüne dönüştürüp satmamız çok önemli. Bunun için de elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım” şeklinde konuştu.

Türk iş dünyası olarak, bin bir türlü sıkıntı yaşarken, devletten yanlarında olmasını isteyen Hisarcıklıoğlu, “Bu iktisadi mücadele ortamında bizi yalnız bırakmasın. İşte Merkez Bankasından sonra kamu bankaları faizleri indirmeye başladı. Hemşerimiz Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’ın bunda büyük emeği ve gayreti oldu. Kendisine de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Artık sıra özel bankalarının da bir an önce kredi faizlerini düşürmelerini bekliyoruz” dedi.

-Daha fazla ihracat için kaliteli fındık üretilmeli..
Hisarcıklıoğlu Trabzon’da turizmin patladığını belirterek şunları kaydetti:
“Bakın şu an Trabzon’a günlük yurt içinden 35, yurt dışından 15 uçak iniyor. Biz bunu hayal edemezdik. Ve ne diyoruz şimdi, uçak seferleri yetmiyor arttırılsın. Bu müthiş bir potansiyel. Altın yumurtlayan tavuk. Yatırımı yap, ömür boyu kazan”.

Turizmi bütün sezona yaymak gerektiğini vurgulayan Hisarcıklıoğlu, “Hizmet kalitesi için eğitimli personelle çalışmamız, müşteri memnuniyetini birinci sırada tutmamız ve şu kayıt dışı işini bitirmemiz lazım. Bakın bu kayıt dışı en çok sizin marka değerinize zarar verir. Eğer bunları yaparsak Trabzon’un geleceği parlak” dedi.

-Eyyüp Ergan’ın konuşması
Törende konuşan TTB Yönetim Kurulu Başkanı Eyyüp Ergan’da, İkisu da gerçekleştirilen ekonomik fındık hasadını hatırlatarak, “Üreticisinden ihracatçısına kadar herkese kazandıracak, ülkemize ise yılda 4-5 milyar dolar döviz girmesine neden olacak bir projenin olumlu sonuçlarını almaya başladık. Bu vesile ile bu tür projelere destek veren herkese, özellikle de TOBB Başkanı Sayın Hisarcıklıoğlu’na çok teşekkür ediyoruz. Biz borsa olarak kalkınma hareketini bir bütün kabul ediyor, her işin başına da üretimi koyuyoruz. Sonra da ülkemizin kalkınması için, çok çalışıp, çok üretip, çok satıp, çok kazanacağız sloganımızı tekrarlıyorum” dedi.

Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve TTSO Başkanı Suat Hacisalihoğlu’nun da kısa birer konuşma yaptıkları törende Trabzon Ticaret Borsası tarafından 23 kişi ve kuruluşa Trabzon’a değer kazandırdıkları için ödül verildi.
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr