TürkçeEnglish
Anasayfa / HABERLER / ÇİFTÇİ AİLELER YARIŞMASI NEFES KESTİ
ÇİFTÇİ AİLELER YARIŞMASI NEFES KESTİ
03 Mayıs Cuma 07:08 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trOrtahisar İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Ortahisarlı Çiftçi Aileler Yarışıyor”bilgi yarışması Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi’nde yapıldı. Yarışmayı 140 puanla Nihal-Ercan Satılmış çifti kazanırken, yarım altının da sahibi oldular.

Bilgi Yarışmasına İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit Gülbay, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bülent Bayrak, Trabzon Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Celil Karabinaoğlu, Tarım Kredi Koop.Trabzon Bölge Birliği Md.V. Süleyman Eğilmez, TKDK İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu,  İlçe Tarım ve Orman Müdürleri, muhtarlar, öğrenciler ve çok sayıda çiftçi katıldı.

9 çiftçi ailenin katıldığı yarışmada 15 soru soru sonunda 14 doğru cevapla 2 numaralı masada yarışan Nihal-Ercan Satılmış çifti 140 puanla birinciliği elde etti. Diğer yarışmacılar eşit puan aldıkları için yedek sorulara geçildi. Burada da sorulan sorular sonucunda son ikiye kalan Filiz Aktaş-Cengiz Ergün kardeşler ile kuzenler Elif Şişman ve Temel Gugudaşoğlu yarıştı. Kardeşler ikinci olurken, kuzenler de üçüncülüğü elde etti.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Bülent Bayrak amaçlarının bir farkındalık oluşturmak ve çiftçileri kaynaştırmak olduğunu belirterek “Onlara farklı bir ortam hazırlayarak ödüllendirmek istedik. Her birinin arkasında ayrı bir başarı hikayesi var. Bizlerde onlara hep birlikte yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

İl Tarım ve Orman Müdürü Cahit Gülbay da  “Bu faaliyetleri yaparken yeni teknikleri daha güzel ve daha sağlıklı bir şekilde nasıl uygulanabilirliği anlatıyoruz. Bunun yanında bazı bilinmeyenleri de burada konuşarak çiftçilerimizi bilgilendirmek amacıyla bu yarışmayı tertipledik. Emeği geçen tüm arkadaşlarımı bu etkinlik için tebrik ediyorum”diye konuştu.

Daha sonra dereceye giren çiftçilerin yanı sıra katılan tüm yarışmacılara çeşitli hediyeler takdim edildi.

Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr