TürkçeEnglish
Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / TERÖR HIZIMIZI KESİYOR...
TERÖR HIZIMIZI KESİYOR...
29 Ocak 2016 Cuma 09:00 Yazdır
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.trBulunduğu coğrafya ve jeopolitik konumun sağladığı imkanları avantaja dönüştürmek için Türkiye çaba sarf ederken, bunları dezavantaja dönüştürerek bizleri zayıflatmak için de gayret edenlerin varlığı maalesef yüzyıllardır yaşadığımız bir gerçektir.

Avrupa ile Asya'nın buluşma noktası olan Türkiye'nin her bakımdan güçlenmesini önleyerek, bu coğrafyada at koşturmak isteyen dış güçler Anadolu coğrafyasında ayrılık gayrılık yaratmak için türlü türlü senaryoları asırlardır sahneye koymaktadırlar.

Her ne kadar bu senaryolar bir sonuca ulaşamamış ve Türk milleti birlik-beraberliğinden uzaklaşmamış olsa da, yaratılan kaos, verilen zarar Türkiye'nin her alandaki kalkınma hamlesine olumsuz etki yapmıştır. İşte Türkiye'de son yıllarda tezgahlanan terör hadisesinin asılı amacı budur.

İçeriden destek bularak Türkiye'yi zayıflatma ve bulunduğu coğrafyada söz sahibi yapmama hedefi olanlara, Osmanlı'nın kuruluşunda, Türkiye Cumhuriyeti'nin yeniden doğuşunda olduğu gibi birlik ve beraberliğimizi azami düzeyde göstererek, gereken cevabı vermeliyiz.

İşte TOBB'nin öncülüğündeki Türk İş alemi, birlik ve beraberliğimizin pekişmesi, ekonomik ve sosyal kalkınma hamlemizin başarıya oluşarak ülkemizi Dünyanın en gelişmiş 10 ülkesi arasına sokulması için seferber olmuştur.

"Teröre Hayır" diyerek, hızımızın kesilmesini önleyenlere karşı yürüttüğümüz birlik ve beraberlik seferberliğine herkesi katkı yapmaya çağırıyoruz.

Şükrü Güngör KÖLEOĞLU
Yönetim Kurulu Başkanı
29 OCAK 2016 

ŞÜKRÜ GÜNGÖR KÖLEOĞLU
Diğer Yazıları : Tümü
Fotoğraflar :
Trabzon Ticaret Borsası | Resmi İnternet Sitesi  | tb.org.tr
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr