TürkçeEnglish
Anasayfa / KÖŞE YAZILARI / AKREDİTELİ BORSA OLMAK
AKREDİTELİ BORSA OLMAK
08 Ekim 2012 Pazartesi 11:36 Yazdır
3 Haziran 1926’da kurulan ve ülkemizin en eski borsalarından olan Trabzon Ticaret Borsası olarak, başta iştigal ettiğimiz alanlar olmak üzere etkinliğimizi, planlı ve programlı bir şekilde arttırmak için çalışmalar yapıyoruz.

Ülkemizin en önemli tarımsal ihraç ürünü olan fındıkta ticaret hacminin yaklaşık yüzde 40’ını elinde bulunduran firmaların üye olduğu borsamız, ekonomide gelişen ve değişen dünya şartlarını göz önünde bulundurarak stratejik eylem planı hazırlayıp, bu planı akredite borsa olarak sürdürmek amacıyla yoğun bir faaliyet süreci yaşamıştır.

2013-2016 yıllara arasını kapsayan Stratejik Eylem Planı’nı hazırlayıp, TOBB’nin Akreditasyon Sistemi’ne tabii olarak planları hayata geçirmek için çaba göstereceğiz.

Biraz gecikmeli de olsa TOBB’nin Akreditasyon Sistemi’ni 8’inci dönemde dahil edilen borsamız, bu yılın Eylül ayı içinde yapılan son denetimde de başarılı olarak Akreditasyon Belgesi almaya hak kazandı.

Şimdi, borsa olarak bugüne kadar sosyal sorumluluk anlayışımızın gereği olarak yaptığımız etkili çalışmaları, planlı ve programlı bir şekilde gerçekleştireceğiz.  Bunun ilk sınavını da 2013-2016 yılları arası için hazırladığımız Stratejik Eylem Planı ile vereceğiz.

Bu plan dahilinde, temel değerlerimizden ödün vermeden ulaşmak istediğimiz hedefe ve üstlendiğimiz misyona uygun olarak hareket edeceğiz. Bugüne kadar hedeflediklerimizi büyük ölçüde başardık. Önümüzdeki süreçte planlı ve programlı hareket edeceğimiz için daha başarılı olacağımızdan en küçük bir endişemiz yok. Bunu da üyelerimiz, çalışanlarımız, paydaşlarımızın yanı sıra, tüm kamu ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği yaparak gerçekleştireceğiz.

Bu vesileyle borsamızın akredite edilmesi sürecine katkıda bulunan başta TOBB’nin bu işlerden sorumluları ve borsamızın çalışanları olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.

Akredite edilmiş bir borsa olmanın yararlarını görecek ve herkese de göstereceğiz..

ŞÜKRÜ GÜNGÖR KÖLEOĞLU
Diğer Yazıları : Tümü
  Pazarkapı Mahallesi Sahil Cad. No:105 61200 Ortahisar / Trabzon
T. 0462 326 45 05    F. 0462 326 09 66

tb.org.tr